sobota, 17 stycznia 2015

Co może pomóc przy problemach z płodnością


Trudno zaprzeczyć, że przed wynalezieniem Internetu, a nawet druku, ludziom udawało się jakoś przez wieki rozmnażać, choć nie mieli specjalnej wiedzy teoretycznej o tym,  jak przygotować się do ciąży. Najczęściej zdawali się na instynkt, a posiadanie lub brak potomstwa przypisywali łasce boskiej.
Współcześnie, kiedy uczeni odkryli nawet strukturę DNA, również przyczyny bezpłodności są już najczęściej znane lekarzom specjalistom. Tyle że wiedza medyczna, to nie to samo, co wiedza osób starających się o własne potomstwo. Stwierdzono bowiem naukowo, że wiele przypadków odwracalnej bezpłodności wynika z faktu, że potencjalni rodzice nie wiedzą jak przygotować się do ciąży.

Bardzo istotne jest bowiem wcześniejsze  uzupełnienie w organizmie obojga partnerów niedoboru pewnych składników, które są niezbędne do zapłodnienia, a potem do utrzymania ciąży. Ich niedobór często wynika z nieprawidłowego odżywiania albo niezdrowego trybu życia.
Rola i jakość plemników w procesie zapłodnienia jest równie istotna jak jajeczkowanie u kobiety. W uregulowaniu spermogenezy u mężczyzn pomoże sprzedawany bez recepty suplement diety o nazwie Promen, który należy zażywać na trzy miesiące przed planowanym zapłodnieniem. W jego składzie znajdują się bowiem cynk, selen, kwasy Omega-3 i Omega-6, witamina E oraz żeń-szeń syberyjski. Wspólne działanie tych składników znacznie poprawia jakość nasienia.

Kobietom można polecić herbatkę przed ciążą o nazwie Femitea, skomponowaną z ziół lub zestaw suplementów Femifertil o nieco silniejszym działaniu. By ułatwić zagnieżdżenie się jajeczka w przypadku endometriozy, można zażywać preparat Bio-Pycnogenol.

Do stworzenia środowiska przyjaznego plemnikom można zastosować preparat Wiesiołek Naturcaps lub żel Pre-seed. Jeśli suplementy nie pomagają, niezwłocznie trzeba udać się do lekarza w celu ustalenia przyczyn niepłodności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz